Забавният форум

Добре Дошли!
Писането от гостите е разрешено, но ако желаете да ползвате пълните функции на форума, е нужна кратка и безплатна регистрация, също така може да ползвате и регистрацията си във Facebook!
Приятен престой!
vicove.foruma.biz team

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Само за хора с чувство за хумор!

Ливърпул смачка Ман Юнайтед, Каут дублира постижението на Бербатов

avatar
    ????
    Гост

Ливърпул смачка Ман Юнайтед, Каут дублира постижението на Бербатов Empty Ливърпул смачка Ман Юнайтед, Каут дублира постижението на Бербатов

Писане by ???? Нед Мар 06, 2011 6:54 pm

Ливърпул победи с 3:1 Манчестър Юнайтед на "Анфийлд" в голямото дерби на английския футбол и си върна за загубата с 3:2 от "червените дяволи" по-рано през сезона. Герой за мърсисайдци бе Дирк Каут, който отбеляза хеттрик по подобие на постижението на Димитър Бербатов в предишното дерби. Луис Суарес пък изигра впечатляващ мач, като уругваецът имаше участие и в трите гола на домакините. Каут откри сметката си в 34-ата минута, след като засече на празна врата почти от голлинията подаване на Луис Суарес, дошло след невероятен пробив на уругваеца, при който "седмицата" преодоля последователно четирима бранители и Ван дер Сар на малко разстояние. Пет минути по-късно Каут вкара и втори гол след груба грешка на Луиш Нани, който опита с глава да изчисти центриране на Суарес, но вместо това подаде към Каут, който отблизо с глава направи 2:0. В 65-ата минута Каут оформи своя хеттрик, след като довкара една избита от Ван дер Сар топка след пряк свободен удар на Суарес. Хавиер Ернандес - Чичарито върна един гол в добавеното време.

Голмайсторът на Премиър лийг Димитър Бербатов, който записа исторически хеттрик срещу Ливърпул в предишния двубой между двата отбора (3:2), излезе като титуляр на "Анфийлд" в голямото дерби на Англия в тандем с Уейн Рууни. Българинът уцели гредата в 16-ата минута, а след около час игра негов удар с глава бе изчистен от голлинията. Като централни бранители за "червените дяволи" започнаха Уес Браун и Крис Смолинг на мястото на наказания Неманя Видич и контузения Рио Фърдинанд. Рафаел да Силва и Патрис Евра бяха крайните бранители, а Райън Гигс, Пол Скоулс, Майкъл Карик и Луиш Нани изградиха халфовата линия на Манчестър Юнайтед.

Многомилионното ново полълнение на Ливърпул Андрю Каръл, който не бе играл от 28 декември заради контузия, бе на резервната скамейка в очакване да дебютира с червената фланелка, което стана факт в 74-ата минута. В атака за мърсисайдци започна новият любимец на "Коп" Луис Суарес. Фабио Аурелио и Раул Мейрелеш също бяха на линия, след като имаха проблеми с контузии, както и капитанът на Ливърпул Стивън Джерард, за когото по-рано днес се появиха съмнения, че може да пропусне дербито заради травма, получена по време на тренировка. Мениджърът на домакините Кени Далглиш заложи на схема с четирима бранители и изключително наситена халфова линия, като на върха на атаката бе Суарес, който си сменяше мястото непрекъснато с Каут.

Още във втората минута уругваецът получи възможност след центриране на Мейрелеш, но Суарес не успя да отиграе добре отблизо и само докосна леко топката, която попадна в ръцете на Ван дер Сар. Домакините играеха по-силно в тези първи минути и веднага след това направиха нова добра атака, която не бе завършена добре от Макси.

В 16-ата минута Бербатов и Рууни разиграха страхотно, след което българинът стреля прекрасно от границата на наказателното поле, но ударът му срещна дясната греда на вратата на Рейна. Малко след това Суарес намери Мейрелеш, той свали към Каут, който не успя да я достигне и да я прати във вратата на Ван дер Сар.

В 24-ата минута Аурелио получи нова контузия и бе принудително заменен от Кириякос.

Ливърпул нанесе своя удар за пет минути - между 34-ата и 39-ата, когато Дирк Каут вкара два гола, дошли след изумителен пробив на Суарес и груба грешка на Нани.

В края на полувремето много грубо нарушение направи Джейми Карагър, който влезе грубо в краката на Нани, но за късмет на Ливърпул Фил Дауд показа само жълт картон на бранителя на мърсисайдци. Това предизвика много напрежение и сблъсъци в последните секунди на първото полувреме. Рафаел направи също грубо нарушение, за което също получи жълт картон, а преди това Макси Родригес влезе остро на Да Силва. Мейрелеш пък се опита да нокаутира защитника на Манчестър Юнайтед. В крайна сметка Нани не можа да продължи и бе заменен от Хавиер Ернандес - Чичарито.

Бербатов отново бе най-близо до гола в 59-ата минута, след като стреля с глава от около два метра, но Раул Мейрелеш парира с гърди ударът му на самата голлиния. Малко след това Ван дер Сар спаси своя отбор от трети гол, след удар от малък ъгъл именно на Майрелеш.

В 65-ата минута Каут довърши Манчестър Юнайтед със своя хеттрик. Луис Суарес изпълни добре пряк свободен удар, Ван дер Сар изби топката, но героят на Ливърпул днес реагира бързо и отблизо прати за трети път топката в мрежата на Рейна.

В 74-ата минута дългоочакваният дебют на Анди Каръл с фланелката на Ливърпу стана факт, след като бившият голмайстор на Нюкасъл замени Мейрелеш и се включи много добре в двубоя. В продължението на редовното време Чичарито върна едно попадение, след като засече с глава подаване на Гигс.

Така Манчестър Юнайтед допусна втора поредна загуба в рамките на седмица, след като във вторник Челси победи "червените дяволи" с 2:1. Въпреки това възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън продължават да са на върха във временното класиране на три точки пред Арсенал. Ливърпул е на шесто място с 42 точки.

Местожителство : Стара Загора

Ливърпул смачка Ман Юнайтед, Каут дублира постижението на Бербатов Empty Re: Ливърпул смачка Ман Юнайтед, Каут дублира постижението на Бербатов

Писане by noname Нед Мар 06, 2011 6:59 pm

Ооо да, мача и аз го гледах и много се накефих на Ливърпул... голям мач направиха и направо сразиха гадните манафи хахаха Very Happy Twisted Evil

В момента е: Чет Май 02, 2024 2:15 am