Забавният форум

Добре Дошли!
Писането от гостите е разрешено, но ако желаете да ползвате пълните функции на форума, е нужна кратка и безплатна регистрация, също така може да ползвате и регистрацията си във Facebook!
Приятен престой!
vicove.foruma.biz team

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Местожителство : Стара Загора

Милан изнесе лекция на Юве и се доближи до титлата  Empty Милан изнесе лекция на Юве и се доближи до титлата

Писане by noname Нед Мар 06, 2011 7:03 pm

Отборът на Милан се поздрави с много важна победа с 1:0 като гост срещу Ювентус в най-интересния мач от 28-ия кръг на Серия "А". Единственото попадение отбеляза халфът Дженаро Гатузо в 68-ата минута. "Росонерите" напълно надиграха торинския си противник и заслужено грабнаха трите точки, с които направиха сериозна заявка за титлата. Милан вече е с 61 точки, като има цели 8 точки аванс пред втория Интер. "Нерадзурите" все пак могат се доближат отново на пет точки от градския враг, ако в неделя победят у дома Дженоа. Ювентус пък записа поредния си разочароващ резултат този сезон и заема седма позиция с 20 точки по-малко от Милан.

Наставникът на "червено-черните" Масимилиано Алегри не можеше да разчита на бразилския нападател Алешандре Пато, който отпадна от състава в последния момент заради заболяване, докато Фабио Гросо, Хасан Салихамиджич и Алберто Акуилани не успяха да се възстановят навреме за мача в тима на Юве. След това поражение столът на старши треньора на "бианконерите" Луиджи Дел Нери се разклаща още по-силно. Торинци изиграха поредния си слаб мач, като за 90 минути тази вечер не успяха да сътворят нито едно чисто голово положение в срещата.

Още в третата минута шведският нападател на Милан Златан Ибрахимович направи сериозен пропуск пред вратата на бившия си тим. Ибра не уцели вратата с удар от въздуха отблизо след центриране отляво. В 22-ата минута гостите пропиляха още една отлична възможност да открият резултата. Кевин-Принс Боатенг намери с хубав пас нападателя Антонио Касано, който финтира защитник на Юве и се озова в прекрасна позиция за стрелба, но шутира неточно. На почивката Алегри усили атаката на Милан, пускайки в игра Робиньо на мястото на Боатенг.

И през второто полувреме "росонерите" бяха по-дейният отбор на терена. В 51-ата минута френският халф Матийо Фламини стреля с глава, но в ръцете на опитния вратар на Юве Джанлуиджи Буфон. Две минути след това Буфон трябваше да избива топката след свиреп шут от фаул на Ибрахимович. В 59-ата минута се стигна до една от редките опасности за вратата на Кристиан Абиати. Чешкият халф-бек на Милан Марек Янкуловски сгреши и позволи на Джорджо Киелини да му отнеме топката, защитникът центрира, но нито един негов съотборник не успя да засече топката в мрежата на гостите.

В 68-ата минута все пак логичното се случи и по-настоятелният тим на Милан откри резултата. Ибра свали топката, тя попадна в Гатузо и борбеният полузащитник с удар с левия крак от границата на наказателното поле матира Буфон, реализирайки първото си попадение за сезона. То обаче се оказа с много сериозна стойност.

Седем минути преди края Фламини и Робиньо се засуетиха пред вратата на домакините и Милан пропусна чудесен шанс да реши мача в своя полза. Буквално в последните секунди на 4-минутното добавено време на мача феновете на Милан изтръпнаха, защото се получи разбъркване пред вратата на Абиати, но в крайна сметка не се намери играч в бяро-черен екип, който да нанесе голов удар и Юве трябваше да се примири с деветото си поражение от началото на сезона.